Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii z rekordową frekwencją. Już teraz wiemy, że na linii startu Mini Biegu ustawi się 700 dzieci i młodzieży. Limit miejsc dla dorosłych jest ograniczony, a lista z dnia na dzień się zapełnia. Nie zostawiaj zapisów na ostatnią chwilę, zapisz się teraz i zapewnij sobie udział w biegu.  

Z dnia na dzień pakietów ubywa

Na bieg główny 10 km i na bieg towarzyszący na 5 km zostało niespełna 200 wolnych miejsc. Warto zapisać się już teraz, aby mieć gwarancję udziału w wydarzeniu. W przypadku osiągnięcia maksymalnego limitu 999 miejsc, nie będzie możliwości dołożenia dodatkowej puli. Warto wspomnieć, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że uzyskany na trasie czas jest i wiarygodny.

Kibicujcie, dopingujcie, wspierajcie biegaczy

Wysoka temperatura, wymagający dystans, walka z samym sobą i czasem. Biegacze na trasie mogą potrzebować wsparcia kibiców. Zachęcamy już teraz do tworzenia transparentów, plakatów i akcentów, które zagrzeją biegaczy do walki i okażą się miłym akcentem motywacyjnym. Pokażmy, że atmosfera podczas biegu jest również istotnym elementem, który wpływa znacząco na całokształt imprezy. Z całą pewnością te najbardziej kreatywne zwrócą również uwagę fotoreporterów.

Gdzie trenować w Elblągu?

Pewnie większość zawodników, już intensywnie przygotowuje się do startu. Jedni trenują indywidualnie realizując swój plan, a inni pod okiem trenera, tak jak grupa Bartnicki Team, do której można dołączyć, aby otrzymać indywidualne wskazówki i porady. Bezpłatne treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o 18:30, zbiórka przy Muszli Koncertowej w Bażantarni. Do zawodów można również przygotowywać się na przyszkolnych bieżniach, w parku Kajki, na Modrzewinie, czy w parku Modrzewie, gdzie odbywają się cotygodniowe spotkania w ramach ParkRun Polska, a do pokonania jest 5 kilometrów, czyli tyle ile wynosi dystans Biegu Towarzyszącego.

Wyróżnij się z tłumu

Dołącz do niebieskiej ekipy i kup koszulkę specjalną zaprojektowaną na XV Elbląski Bieg Piekarczyka. Koszulka została wykonana z wysokiej jakości, oddychającego materiału. Koszulkę, w cenie 45 zł, można zamawiać wyłącznie do 2 czerwca za pomocą strony elektronicznezapisy.pl. Koszulki dla dorosłych dostępne są w rozmiarach od S do XXL, a dziecięce według wieku: 4 lata, 8 lat, 12 lat, 16 lat.

Biegnij po zapisy

Rekord już mamy, ale czy uda się po raz pierwszy w historii zapełnić maksymalną liczbę zawodników dorosłych – 999? Bardzo na to liczymy! Zapisz się już teraz. Wejdź na stronę elektronicznezapisy.pl i dołącz do biegowej ekipy XV Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Twórzmy wspólnie historie Ustaw się na starcie, pokonaj wybrany dystans i zgarnij wymarzony medal!

Organizatorami XV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Michał Missan.

Ambasadorką biegu jest Iga Baumgart-Witan, polska mistrzyni olimpijska oraz medalistka mistrzostw świata i Europy.

Sponsor Główny MAAG GEAR, Sponsor Strategiczny Studio Łazienkowe Awangarda, Sponsor Centrum Handlowe Ogrody, Partner: Centrum Odnowy Biologicznej Sport SPA

Tekst i fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu