Za nami czternasta edycja największej imprezy biegowej w naszym mieście. Od lat Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych zawodników, jak i tych pełnoletnich. Tak było i tym razem. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z tej imprezy.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka rozpoczął się tradycyjnie od rywalizacji młodszych zawodników, do 14 roku życia. Zgłoszonych zostało aż 600 dzieci, czyli dokładnie tyle ile było miejsc. Natomiast na biegi na 5 i 10 km, które odbywały się w centrum Elbląga i na starówce, zapisało się 700 osób. Słoneczny dzień nie ułatwiał zadania uczestnikom biegu, ale mimo to wydarzenie było bardzo udane i zakończyło się wieloma życiowymi rekordami.

Dziękujemy wszystkim biegaczom i małym i dużym, a także niezawodnym kibicom za wspaniałe emocje. Dziękujemy również wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy wsparli XIV Elbląski Bieg Piekarczyka. Bez ich pomocy organizacja tak dużej imprezy biegowej nie byłaby możliwa.

Sponsorem Strategicznym XIV Elbląskiego Biegu Piekarczyka było Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Sponsorzy i partnerzy:

Organizatorzy XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Teks i fot. MOSiR