Już po raz czwarty można było wesprzeć elbląskie hospicjum „na sportowo“. W Bażantarni odbył się IV Bieg i Marsz Nadziei, z którego dochód wesprze placówkę. Zobacz zdjęcia.

Biegnący ludzie

– Chcemy pokazać hospicjum, co robimy, uwrażliwić społeczeństwo na ludzi chorujących nieuleczalnie, na chorobę nowotworową. I przy okazji zebrać środki, które wspomogą hospicjum. Przeznaczymy je głównie na sprzęt, remonty, poprawienie komfortu życia pacjentów w naszym hospicjum – mówiła Wiesława Pokropska, dyrektor elbląskiego hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak.

Dziś (14 maja) polana w Bażantarni miała tylko jeden kolor: żółty. To kolor żonkila – kwiatu będącego symbolem życia. W elbląskiej Bażantarni 300 osób wystartowało w Biegu i Marszu Nadziei – zawodach sportowych mających na cel zebranie pieniędzy na funkcjonowanie elbląskiego hospicjum. Ale nie wynik sportowy był ważny – najważniejszy był udział i wsparcie elbląskiej placówki.

– Chętnie biorę udział w imprezach charytatywnych. Kolega mnie namówił i przyjechaliśmy z Gdańska. Elbląski bieg będzie naszym pierwszym startem tutaj – mówiła Grażyna Łubowska z Gdańska.

– Warto wziąć udział, bo te pieniądze idą na szczytny cel – dodał Krzysztof Tymiński.

– Mój zięć i moja córka są lekarzami w hospicjum. Nie musieli nas namawiać, tym bardziej, że moja mama była pod opieką hospicjum. Potrzebowała takiej opieki. Przez udział w dzisiejszych zawodach chcieliśmy wesprzeć tę bardzo dobrą inicjatywę – mówili Małgorzata i Krzysztof Spiekowie. – To nasz pierwszy bieg. Spodziewamy się dobrej zabawy.

– Do startu skłonił mnie szczytny cel i to, że można nagłośnić potrzebę i konieczność istnienia samego hospicjum. Sprawienia, żeby ludzie przestali się hospicjum bać, bo w tym miejscu są ludzie, którzy doskonale opiekują się osobami chorymi. Trzeba o tym wiedzieć, trzeba to wspierać – dodała Anna Skalska.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse biegu na 5 i 10 kilometrów (do byłego Mostka Elewów i z powrotem) lub 3 kilometry marszu przez Górę Chrobrego. Dzieci rywalizowały na krótszej trasie zlokalizowanej na dużej polanie w Bażantarni. Wszyscy na mecie otrzymali medale, w pakiecie startowym okolicznościowe koszulki, a sześć najlepszych osób w biegu na 5 i 10 km wśród kobiet i mężczyzn – statuetki.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu El Aktywni i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Czołowa klasyfikacja open

5 km kobiet:

 1. Martyna Waśniewska
 2. Agnieszka Stolarów
 3. Natalia Kühn
 4. Izabela Gutowska
 5. Daria Lubianiec
 6. Agnieszka Pajek-Sielicka

5 km mężczyzn:

 1. Michał Trębacz
 2. Artur Grocki
 3. Artem Maltsev
 4. Sylwester Syrocki
 5. Robert Popielarczyk
 6. Hubert Sielicki

10 km kobiet:

 1. Alicja Pakieła
 2. Ewelina Lahm
 3. Magdalena Ziemińska
 4. Ada Kotulska
 5. Bożena Znarowska
 6. Anna Szałach

10 km mężczyzn:

 1. Adam Serocki
 2. Tomasz Hapke
 3. Andrzej Stefański
 4. Sebastian Szałach
 5. Łukasz Kozłowski
 6. Piotr Lewandowski

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym IV Biegu i Marszu Nadziei

Tekst i fot. portEl.pl