Setka rowerzystek i rowerzystów wzięła udział w kolejnej edycji zawodów Bażantarnia XC. Na polanie z wiatami oraz na leśnych trasach trwała zabawa i rywalizacja sportowa dzieci, młodzieży i dorosłych. Zobacz zdjęcia.

Bażantarnia Cross Country przyciągnęła jak zawsze duże grono fanów kolarstwa. Piękna pogoda i otaczająca przyroda sprawiły, że większość zapisanych wcześniej zawodników stawiła się na linii startu. Polana zamieniła się w wielkie, rowerowe miasteczko, z wyznaczonymi różnorodnymi trasami. Warto wspomnieć, że zainteresowanie zawodami było tak duże, że limit został osiągnięty kilka dni przed imprezą.

Na początek ruszyły dzieci od 0 do 12 lat. Najmłodsi mieli do pokonania trasy na polanie z wiatami, a trochę starsi oraz pokonywali dłuższe dystane o długości 470 lub 940 m, wjeżdżając na tarasy obok polany. Wszyscy otrzymali pamiątkowy medal.

Później na rowerach pojawili się uczestnicy biorący udział w głównym wyścigu. Kobiety i mężczyźni rywalizowali osobno. Można było wybrać trasę o długości 5,5 km lub dwie pętle tego dystansu, czyli około 11 km. W każdej kategorii trójka najlepszych otrzymywała puchary bądź statuetki oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Salon-Serwis Rowerowy Wadecki. Trasę zabezpieczali żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Kobiety OPEN – 5,5 km

1. Agnieszka Siemież, 2. Agnieszka Skierska, 3. Angelika Fukacz

Mężczyźni 13-29 – 5,5 km

1. Kamil Hajducki, 2. Maciej Mickiewicz, 3. Piotr Solecki

Mężczyźni 30-39 – 5,5 km

1. Łukasz Grzywacz, 2. Adam Siekierka, 3. Yuri Petukhov

Mężczyźni 40-49 – 5,5 km

1. Michał Trębacz, 2. Sebastian Stolica, 3. Maciej Wierzchoń

Mężczyźni 50+ – 5,5 km

1. Roman Styczeń, 2. Krzysztof Weiss, 3. Jacek Kowalski

Mężczyźni ELITE – 11 km

1. Karol Oleszkiewicz, 2. Krzysztof Malinowski, 3. Piotr Czerniel

Wyniki, które można było śledzić również na żywo podczas zawodów, dostępne są TU.

Tekst i fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu