Blisko 180 uczestników wzięło udział w sportowych aktywnościach w Bażantarni. To wszystko dzięki Mini Olimpiadzie dla dzieci, a także Biegom na Orientację, które odbyły się w sobotę na terenie miejskiego parku leśnego. Zobacz zdjęcia.

Każdy, kto tego dnia zawitał do Bażantarni, nie mógł narzekać na nudę. Na polanie między wiatami powstała mała olimpijska wioska, na terenie której pojawiło mnóstwo sportowych konkurencji tj. rzuty i strzały do celu, skok w dal, tor przeszkód, skoki w workach oraz wiele innych. Za ukończenie ich każdy otrzymywał pieczątkę, a skompletowanie wszystkich upoważniało do odbioru pamiątkowego medalu oraz słodkiego upominku.

Tuż obok wioski odbywały się starty w Biegach na Orientację, organizowane wspólnie z Elbląskim Klubem Orienteeringu Gryf. Zadaniem uczestników było odnalezienie za pomocą mapy skrytych na terenie Bażantarni punktów kontrolnych. Trasę można było pokonywać w dowolny sposób, natomiast Ci, którzy ja ukończyli najszybciej, otrzymali pamiątkowe medale.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w kolejnych sportowych wydarzeniach w naszym mieście, zapoznaj się z harmonogramem Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR