Wczoraj przekonaliśmy się jaką pasję do sportu mają w sobie najmłodsi mieszkańcy Elbląga. Podczas 5. edycji Aquathlonu oglądaliśmy rywalizację blisko 50 uczestników, którzy najpierw pokonywali dystans na basenie, a następnie na trasie biegowej. Zobacz zdjęcia.

Jak co roku Aquathlon skupia uwagę młodych pasjonatów pływania oraz biegania. W tym roku doczekaliśmy się już 5. edycji zawodów, które organizowane są wspólnie z Maluchy Pływają, czyli szkołą pływania dla dzieci. Na liście startowej pojawiło się blisko 50 uczestników, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Każdej z nich odpowiadał konkretny dystans do pokonania, jednak cechą wspólną dla wszystkich wyścigów były medale oraz słodkie upominki. Każdy kto wystartował został nagrodzony, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo otrzymali pamiątkowe puchary.

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział w Aquathlonie i zapraszamy na kolejne bezpłatne wydarzenia organizowane w ramach Wakacji z MOSiR-em. Sprawdź szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Tekst i fot. MOSiR