Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca ruszają wiosenne aktywności na świeżym powietrzu. W ten weekend czekają nas biegi na orientację w Parku Modrzewie, rowerowa wycieczka do Bągartu oraz kilka innych atrakcji, z których skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy Elbląga.

Wiosenne biegi w parku (sobota)

Pierwsze w tym roku biegi wystartują o godzinie 10:00 w Parku Modrzewie, przy Pałacyku od strony skrzyżowania ulic Mazurskiej i Elektrycznej. Można biegać, można chodzić, można spacerować z kijkami, indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi, a nawet z psem. Celem uczestnika jest pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w parku punktów kontrolnych. Udział jest bezpłatny.

Rowerami przez pomosty (niedziela)

W czasach szlaku bursztynowego oraz biskupa Wojciecha pomosty bągardzkie umożliwiały pokonanie rzeki Dzierzgoń nieopodal Świętego Gaju i Bągartu. Razem z grupą zapalonych rowerzystów spróbujemy je zlokalizować w terenie. Start o godzinie 10:00 spod napisu ELBLĄG przy ulicy Wodnej.

Ruch w wodzie dla każdego (piątek-sobota)

Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej zaprasza na ćwiczenia typu aqua fitness. W piątek o 20:00 odbywają się tam zajęcia pod nazwą Aqua Long, a dzień później Aqua Senior, które startują o dwóch porach – 11:00 i 12:00. Wodna gimnastyka to połączenie aerobiku z rehabilitacją, z czego skorzystać może dosłownie każdy.

Dolinka sprzyja wszystkim (codziennie)

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, to miejsce wyjątkowe, z uwagi na mnogość możliwości na spędzanie wolnego czasu. Poszukujący relaksu odnajdą go w saunach oraz rozmaitych narzędziach do hydromasażu, a osoby chcące popływać skorzystają z nowoczesnego basenu sportowego. To także miejsce, gdzie można wybrać się wspólnie z dziećmi i miło spędzić czas na wodnym placu zabaw. Zapraszamy od 6:00 do 22:00.

Zmiany na Torze Kalbar (codziennie)

Od 1 kwietnia będziemy mogli korzystać z obiektu przy ul. Agrykola o nieco innej porze. Przesuwamy się godzinę do przodu i otwieramy bramy o 8:00, a zamykamy o 18:00. W ciągu aż 10 godzin można bezpłatnie pograć w gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) oraz pojeździć na rolkach lub wrotkach. Korty tenisowe podlegają rezerwacji pod numerem telefonu 537 443 376.

Tekst i fot. MOSiR