Sposobów na spędzenie wolnego czasu na basenie jest wiele. Wielokrotnie ten czas wykorzystujemy na relaks w jacuzzi lub hydromasaż, jednak warto wiedzieć, że są inne warianty, dzięki którym także zaznamy ukojenia, a do tego polepszymy ogólną kondycję naszego ciała i naładujemy się pozytywną energią. Poznaj czym jest Aqua Fitness i dlaczego warto go praktykować.

Czym jest Aqua Fitness?

Aqua Fitness, to najprościej mówiąc, ogólnorozwojowe zajęcia zawierające elementy gimnastyki oraz ćwiczeń rozciągających. Oparte są na prostych, bezinwazyjnych ćwiczeniach ruchowych, dzięki którym redukujemy ilość kalorii, budujemy masę mięśniową i usprawniamy całe ciało. Ruch w wodzie nie obciąża kręgosłupa oraz stawów, a do tego działa relaksująco i rozluźnia napięcia mięśniowe. Systematyczny udział w tego typu ćwiczeniach poprawi także nasze krążenie krwi i przyśpieszy metabolizm.

Kto może skorzystać?

Z zajęć na basenie mogą korzystać wszyscy, w tym także osoby, które wcześniej nie uprawiały sportu, mają problem z układem ruchu lub cierpią na osteoporozę czy artretyzm. Odpowiednio dobrane ćwiczenia dobrze oddziałują także na partie mięśni układu ruchu oraz stawy, dzięki czemu mogą korzystać z nich także osoby powyżej 60 roku życia.

Harmonogram oraz cennik

W okresie wakacyjnym zajęcia Aqua Fitness odbywają się we wtorki, środy i czwartki w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki. W ofercie znajdziemy dwie kategorie ćwiczeń:

  • Aqua Fitness  – wtorek i czwartek, 20:00
  • Aqua Senior – środa, 9:30 (basen rekreacyjny)

Pojedyncze wejście na Aqua Fitness to koszt 28 zł, a na Aqua Senior 12 zł, płatne w kasie basenu. W ofercie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdziemy także karnety, które można kupić w cenie 95 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 160 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca. Więcej szczegółów na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR