Na boisku na Torze Kalbar odbył się pierwszy w tym roku turniej koszykówki 3×3. W streetballa najlepsi okazali się zawodnicy drużyny ABC. W rywalizacji wzięło udział aż 13 zespołów. Zobacz zdjęcia.

Turnieje w tej trzyosobowej odmianie koszykówki cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. W Elblągu także można spotkać wielu amatorów tej dyscypliny, którzy uczestniczą w Grand Prix organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji lub po prostu spędzają czas na miejscowych boiskach. Ci sympatycy rzutów przybyli na Tor Kalbar przy ul. Agrykola, aby zmierzyć się z innymi o statuetki i medale.

Podczas zawodów obowiązywał system brazylijski. Gdy turniej wchodził w decydującą fazę, na placu boju zostały cztery najlepsze ekipy. Wśród nich ABC, który wygrał swoje wszystkie spotkania. Złote medale zdobył, ogrywając w meczu finałowym Zbieraki 8:6. W starciu o trzecie miejsce Amatorzy pokonali Krzanki 10:9. Co ciekawe, ABC to także mistrz miejscowych rozgrywek Grand Prix w koszykówce 3×3, co świadczy o wysokim poziomie imprezy.

Na kolejny turniej zapraszamy w czerwcu.