Przez trzy dni (6-8 czerwca) w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR odbywały się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo. W imprezie udział wzięło ponad stu żołnierzy z całego kraju.

Uczestnicy Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo podczas prezentacji drużyn.

Hala MOSiR na trzy dni stała się areną zmagań żołnierzy z jednostek z całej Polski, którzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie indywidualnie i drużynowo. Uroczystego otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo dokonał I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. Marek Sokołowski, który sam od wielu lat uprawia tę dyscyplinę sportu, jest też jej instruktorem, legitymuje się 4 danem. Generał wielokrotnie powtarzał, że choć judo jest mu szczególnie bliskie, to popiera każdą dyscyplinę sportu w żołnierskim życiu.

– Dobra jest każda, która łączy zawodników i buduje ducha walki. Nieważne, czy to jest judo czy MMA, karate, czy jakiś inny sport. Ma kształtować charakter i determinację w dążenie do celu – stwierdził gen. Dyw. Marek Sokołowski.

Powody do dumy z uzyskanych wyników może mieć 16 Pułk Logistyczny, którego żołnierz – szer. Sebastian Makowski zdobył złoty medal w kat. do 73 kg oraz tytuł Najlepszego Zawodnika Mistrzostw, a szer. Arkadiusz Cieślak zdobył srebrny krążek w kat. do 81 kg. W klasyfikacji zespołowej 16 Dywizja Zmechanizowana zajęła III miejsce.

Tekst: Oficer prasowy 16.plog kpt. Rafał Buczyński