Polska złota jesień towarzyszyła uczestnikom przedostatniego w tym roku rowerowego spaceru z leśnikiem. Deszczowe chmury ustąpiły miejsca słońcu, które malowało pięknymi kolorami październikowy las. Zobacz zdjęcia.

Nasza trasa prowadziła od siedziby Nadleśnictwa Elbląg żółtym szlakiem do starego młyna na Kumieli na ulicy Waryńskiego, następnie pojechaliśmy ulicą Okrężną i Jagodową do szlaku GreenVelo, którym wróciliśmy do Bażantarni, gdzie zjechaliśmy do dawnego mostka Elewów, aby czerwonym szlakiem wrócić na polanę z wiatami, gdzie nasz spacer się zakończył.

Naszym fachowcem na trasie był Jan Piotrowski, starszy specjalista ds. komunikacji i promocji  w Nadleśnictwie Elbląg. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu leśnych ciekawostek z uwzględnieniem trwającego właśnie sezonu grzybobrania.

Na ostatni w tym roku  rowerowy spacer z leśnikiem zapraszamy 18 października o godzinie 17:00. Naszą krótszą nieco jazdę zakończymy ogniskiem na które każdy przynosi prowiant we własnym zakresie. Miejscem zbiórki będzie Marymoncka 5, czyli siedziba Nadleśnictwa Elbląg.