Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przez cały rok dostarcza wielu okazji do różnego rodzaju aktywności sportowo-rekreacyjnych. Wszystkie działania, które realizujemy, są planowane z myślą o mieszkańcach Elbląga. Teraz to Wy – elblążanie, możecie zgłosić pomysł na wydarzenie, które zorganizujemy w 2024 roku.

Bieg Niepodległości, Bieg Piekarczyka, Bażantarnia Jump&Run, Festiwal Sportów Wodnych czy Elbląski Bieg Nocny to tylko kilka z większych wydarzeń organizowanych przez MOSiR Elbląg. Obok nich jest też sporo mniejszych imprez: Hulajnóżka, Ferie i Wakacje z MOSiR-em, Góralem na Chrobrego, festyny, AQUA Maraton, Miejskie Wycieczki Rowerowe, Biegi na Orientację, Andrzejki w Wodzie, rozgrywki Lig Amatorskich. Łącznie w całym roku w Elblągu odbywa się około 200 wydarzeń organizowanych przez MOSiR, jednak nie mówimy ostatniego słowa i cały czas chcemy je ulepszać i zaskakiwać nowościami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców utworzyliśmy ankietę, poprzez którą można przesłać swoje sugestie dotyczące wydarzeń.

– Wszelkie imprezy, które organizujemy robimy z myślą o mieszkańcach. Z końcem roku 2023 chcemy wziąć również pod uwagę zdanie elblążan i zapytać o pomysł na imprezę sportowo-rekreacyjną, którą warto zorganizować. Przyjrzymy się wszystkim pomysłom i zdecydujemy, które z nich będą możliwe do realizacji pod kątem organizacyjnym i finansowym. Zależy nam na tym, aby tworzyć ofertę skierowaną do każdej grupy wiekowej – mówi Marek Kucharczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza do końca roku. Należy pamiętać, aby przy podawaniu pomysłu wziąć pod uwagę obiekty MOSiR: Lodowisko Helena, Tor Wrotkarsko-Łyżwiarski Kalbar, Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Hala Sportowo-Widowiskowa, Kryta Pływalnia, boiska sportowe, ale również miejsca ogólnodostępne w naszym mieście, jak Bażantarnia czy Stare Miasto.

– Mamy nadzieję, że dzięki Państwa opinii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i otwartym na potrzeby mieszkańców – dodaje Marek Kucharczyk, Dyrektor MOSiR.

Liczymy na Państwa kreatywność i pomysłowość. Prosimy jednak pamiętać, aby zgłoszenia wiązały się ze sportem i rekreacją.

Tekst i fot. MOSiR