Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach Wakacji z MOSiR-em zaprasza do udziału w spotkaniu z certyfikowanym instruktorem survivalu, który w przystępny sposób zapozna nas z tematem. Kolejne  zajęcia już jutro, we wtorek, 2 sierpnia, o godz. 17.

Jak podaje niezawodna Wikipedia, survival to jedna z form turystyki i rekreacji, występująca w kilku formach i obejmująca aktywność człowieka skierowaną na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.

Podczas zajęć dowiemy się od Jerzego Staneckiego, certyfikowanego instruktora sztuki przetrwania,  do czego może się przydać butelka wody mineralnej i waciki do demakijażu twarzy, jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa, czy też jak pomóc osobie z porażeniem wzroku. Nie zabraknie także zabawy w chowanego, czyli pokazu sztuki maskowania się przed osobami postronnymi.

Podczas dwugodzinnych zajęć w wiacie Wiktorówka instruktor przedstawi podstawowe wyposażenie i przekaże wiele bardzo ciekawych informacji, np. dotyczących stroju podczas wycieczek do lasu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W przypadku wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana. Informacja o odwołaniu imprezy ukaże się na stronie MOSiR.

Zbiórka uczestników we wtorek, 2 sierpnia, o godzinie 17:00 przy muszli koncertowej w Bażantarni. Stamtąd przejdziemy do wiaty Wiktorówka.

Szczegółowy program Wakacji z MOSiR-em dostępny jest tutaj.

Tekst i fot. MOSiR