Idąc za modą i trendami przenosimy się na kort do tenisa i przedstawiamy kolejną nowość w naszym harmonogramie imprez. Zapraszamy na amatorski turniej w tenisa ziemnego, który odbędzie się 2 sierpnia (wtorek) na Torze Kalbar. Udział w grze jest bezpłatny, a zapisy będą prowadzone na miejscu, w biurze zawodów.

Tenis ziemny, szczególnie za sprawą sukcesów Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza, zyskuje w naszym kraju na popularyzacji. Jednym z celów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu jest dbanie i nakręcanie spirali zainteresowania sportem, dlatego wychodzimy z inicjatywą organizacji pierwszego, amatorskiego turnieju w tenisa ziemnego, w którym do wygrania będą pamiątkowe puchary.

Zawody odbędą się wyłącznie w kategoriach OPEN dla kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Mecze rozgrywane będą systemem „pucharowym”, w którym przegrywający odpadają. Mecze trwać będą do 1 seta, a przy stanie 6:6 nastąpi tie-break do 7 punktów. Więcej informacji o zasadach rozgrywek w regulaminie, który dostępny jest tutaj.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy we wtorek, 2 sierpnia, o godzinie 17:00 na Tor Kalbar przy ul. Agrykola 8. Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów na 30 minut przed rozpoczęciem imprezy. Liczba miejsc ograniczona.

Tekst i fot. MOSiR