11 zespołów wzięło udział w Turnieju piłkarskim Amatorów, zorganizowanym w ramach Wakacji z MOSiR-em. Na sztucznej murawie przy ul. Skrzydlatej najlepsza okazała się Sparta Baraki, która wyprzedziła IWO SKRAW TEAM i Asfalt. Zobacz zdjęcia.

Grupa piłkarzy podczas dekoracji na boisku

Przygotowane zostały dwa boiska, które wymiarami przypominały te z Orlików. Na takiej przestrzeni ważna była nie tylko gra zespołowa, ale i technika. Każde spotkanie trwało 2×8 minut. System rozgrywek był bardzo prosty. Zespoły podzieliły się wówczas na 3 grupy. W dwóch grupach były po 4 ekipy, natomiast w kolejnej 3 drużyny. Po tej fazie odbywały się spotkania w systemie pucharowym.

W półfinałach IWO ograło Asfalt 5:0, a Sparta Baraki wygrała z Metrotestem 5:1. Pojedynek o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Asfalt, triumfując 2:1 z Metrotestem. W finale Sparta Baraki poradziła sobie z IWO 2:0 i zdobyła główne trofeum.

Dziękujemy za udział wszystkim drużynom. Fanów ulicznej piłki nożnej zapraszamy w środę, 13 lipca, na nową propozycję, czyli turniej 3×3 na dwóch boiskach na Torze Kalbar. Gramy na małe bramki, każdy pojedynek będzie trwał 10 minut lub do 5 goli, a do wygrania będą medale i puchary. Udział bezpłatny.

Klasyfikacja turnieju

  1. Sparta Baraki
  2. IWO SKRAW TEAM
  3. Asfalt
  4. Metrotest

5-11. Baltic Sun Jankowiak, Ogry, AS-TRANS, Orzeł 21, Ballon d’Or, ML Polyolefins, Essa Team

Szczegółowy plan imprez w ramach Wakacji z MOSiR-em dostępny jest tutaj.

Tekst i fot. MOSiR