XIII Bieg Piekarczyka to nie tylko sportowe emocje. Wokół imprezy także będzie się dużo działo. Każdego uczestnika i kibica zapraszamy do Strefy Food Trucków i relaksu. Natomiast strefa dziecięca sprawi wiele radości najmłodszym.

hamburger na desce do krojenia i opis: festiwal smaków świata

Tradycyjnie podczas Biegu Piekarczyka odbywają się także imprezy towarzyszące. Oprócz atrakcji sportowych przygotowana będzie strefa gastronomiczna, która będzie znajdowała się na Placu Jagiellończyka, tuż obok startu zawodów. W sobotę będzie ona czynna od 12 do 21, a w niedzielę już od 9 do 18. W ramach Strefy Food Truck odbędą się trzy tematyczne propozycje kulinarne.

Festiwal Azjatycki

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? W Elblągu zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie min. marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej, jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Festiwal smaków świata

Do Elbląga zawitają smaki z Ameryki, Europy, aż po Azję. Będzie okazja spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Festiwal piwa, wina i cydru

Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni podczas tych dni. Wystawcy z pasją opowiedzą o tworzeniu swoich wyrobów, na przykład o tradycyjnych metodach warzenia kraftowego piwa.

Strefa dziecięca

Na terenie postoju taksówek przy ul. Teatralnej w niedzielę znajdzie się strefa dziecięca. Będą ciekawe, bezpłatne atrakcje, w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placów zabaw. Ze strefy dziecięcej będą mogły skorzystać wszystkie dzieci, również te, które nie biorą udziału w Biegu Piekarczyka.

Strefa partnerów

Na Placu Jagiellończyka, oprócz food trucków, 5 czerwca znajdować się będą także inne atrakcje. Będzie można zobaczyć m.in. elektryczne rowery, sprzęt gamingowy, zaprezentują się Wojska Obrony Terytorialnej. Uczestnicy biegu będą mogli skorzystać z profesjonalnego masażu oraz tlenoterapii.

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW.

Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear, Studio Łazienkowe Awangarda i Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu.

Sponsorami i partnerami są: Klimat-el, E-Bike, Gaming Room, Centrum Ubezpieczeń Expert, Hotel Kahlberg, Wolność, Sport SPA, Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa, Reproskan, GRIZ Bielik, Regionalne Centrum Wolontariatu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Smaczny Targ, Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej.

Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR