Za nami pierwszy, wakacyjny turniej trzyosobowych drużyn w piłkę siatkową. Na terenie toru „Kalbar” nie zabrakło zdrowej i sportowej rywalizacji, za którą najlepsi uczestnicy zostali na koniec nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz medalami. Zobacz zdjęcia z turnieju.

Siatkarskie zawody wzbudziły spore zainteresowanie, a na miejscu zameldował się komplet 12 zespołów. Turniej został rozplanowany systemem brazylijskim, a więc najbardziej popularnym w tej dyscyplinie sportu, a obowiązujące zasady odpowiadały plażowej odmianie siatkówki. Mecz kończył się po rozegraniu jednego seta, czyli do 21 punktów, a nad regulaminowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie.

Po rozegraniu półfinałów poznaliśmy pary, które zmierzyły się w meczu finałowym oraz w spotkaniu o brązowy medal. Oto rezultaty fazy medalowej:

Mecz finałowy
Fall Guys 15:21 Mleczni Ludzie

Mecz o trzecie miejsce
Jedno piwko i do domu 21:17 Sport Spa Team

Klasyfikacja końcowa
1. Mleczni Ludzie
2. Fall Guys
3. Jedno piwko i do domu
4. Sport Spa Team

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym uczestnikom za udział w zawodach, a najlepszym ekipom gratulujemy zwycięstwa. Już teraz zapraszamy na kolejny turniej na torze „Kalbar”, który odbędzie się 10 sierpnia w ramach programu „Wakacje z MOSiR-em”. Do zobaczenia!

Zobacz pełny program „Wakacji z MOSiR-em”.

Tekst i fot. MOSiR