Rozpoczęła się 12 edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. O tytuł najlepszej ekipy walczy 7 zespołów. Tytułu broni Metrotest, a do zabawy dołączyła nowa drużyna.

Od wielu lat trwa Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tej zabawie możemy zobaczyć fanów najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Na małych boiskach toczy się ciekawa i emocjonująca rywalizacja, a dla najlepszych przewidziane są medale i puchary. Król strzelców otrzyma także efektowną statuetkę.

W tym sezonie na boiskach zobaczymy Metrotest, Iwo Skraw Team, czyli wicemistrza z poprzedniej edycji, Elektryków, brązowi medaliści, a także Stokrotki Elbląg, AS-TRANS, PBG Jankowiak oraz nową ekipę mekaMMeble. Na początek najlepiej radzą sobie Stokrotki, które ograły Iwo, zdobywając 6 bramek, a później zremisowały z Elektrykami. Metrotest pokonał Jankowiaka 4:2, a mekaMMeble nie sprostało Iwo i AS-TRANS. Najskuteczniejszym graczem jest na tę chwilę Jakub Konieczki ze Stokrotek, zdobywca 5 goli.

Te ekipy zagrają w klasycznym systemie ligowym, w formule rundy jesiennej i wiosennej. A po sezonie zasadniczym drużyny z miejsc 2-7 zagrają w dwumeczach o grę w półfinale imprezy. Medalistów poznamy w pojedynkach o 3 pozycję w lidze oraz w finale rozgrywek. Spotkania można obserwować na boiskach przy SP 4 i SP 6 w Elblągu.

Szczegóły rozgrywek, tabela i klasyfikacja strzelców dostępna jest tutaj.

Sponsorem ligi jest firma HYDROBUD Deweloper

Tekst i fot. MOSiR