Za nami kolejna edycja leśnej edukacji prowadzona w ramach „Rowerowych spacerów z leśnikiem”. Tym razem zmieniliśmy zupełnie kompleks leśny i całkiem daleko odjechaliśmy od Bażantarni.

Grupa spotkała się na pętli przy ulicy Ogólnej, skąd ruszyliśmy ulicą Fromborską w kierunku Krasnego Lasu, zalesionej dzielnicy północnego Elbląga. Na wysokości ulicy Iwaszkiewicza skręciliśmy do lasu i drogą pożarową o numerze 66 poruszaliśmy się w kierunku Jeleniej Doliny. Po dotarciu do asfaltu prowadzącego do Jagodnika skręciliśmy w kierunku ulicy Fromborskiej i drogą rowerową wróciliśmy na miejsce startu.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami trwała ponad dwie godziny, podczas których pokonaliśmy około 12 km. Naszym fachowcem na trasie był Jan Piotrowski specjalista SL ds. komunikacji i promocji, a gościnnie wspierała go Jowita Pochylska, specjalistka SL ds. marketingu i sprzedaży drewna. Podczas wycieczki dominował temat samodzielnego pozyskania drewna z lasu, co fachowo nazywa się samowyrobem drewna opałowego. Usłyszeliśmy jakie rodzaje drewna są najlepsze do domowych kominków, w jaki sposób znakuje się drewno w stosach, a nawet czy mapy dróg pożarowych są udostępniane rowerzystom.

Rowerowe spacery z leśnikiem są organizowane we współpracy z Nadleśnictwem Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR