Chcesz ścigać się w pięknych okolicznościach leśnej przyrody? Zapisz się na kolejną edycję rowerowej imprezy Bażantarnia XC. Będą atrakcyjne trasy i wiele kategorii. Także dla dzieci. Startujemy w niedzielę 19 czerwca. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Mężczyzna jedzie na rowerze w parku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na zawody Cross Country dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych będą medale, a dla trzech najlepszych w każdej „dorosłej” kategorii czekają statuetki. Podczas imprezy przygotowane będą trasy dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.

Najmłodsi uczestnicy, 0-6 lat, na biegowych i klasycznych rowerkach, wyruszą na trasę „dziecięcą”, wytyczoną na polanie z wiatami. Lekkie nierówności, trawiasta nawierzchnia, pozwoli na bezpieczne rozpoczęcie przygody z MTB. Dzieci 7-9 lat pojadą na 470 m (jedno okrążenie), a 10-12 lat na 940 m (łącznie dwa okrążenia). Każde dziecko otrzyma medal. Klasyfikacje nie będą prowadzone.

Dla osób powyżej 13 roku życia przygotowana będzie jedna trasa o długości 5,5 km. Kobiety pojadą w kategorii Open, a mężczyźni w kategoriach: M 20 (13-29 lat), M 30 (30-39), M 40 (40-49), M 50+ (50 i więcej) oraz Elite (od 13 lat). W kategorii Elite zawodnicy pokonają dwie pętle tej trasy (11 km). W zawodach można wystartować tylko jeden raz w kategorii Elite lub w kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy w ramach startu otrzymają min. wodę, banana oraz zwrotny chip. Na trasie będzie obowiązywał elektroniczny pomiar czasu Sport-Ident. Trasy będą oznakowane i zabezpieczone.

Trasa 470 m – MAPA, PROFIL, trasa 5,9 km – MAPA, PROFIL. Regulamin, kategorie wiekowe i inne szczegóły dostępne TUTAJ.

Program zawodów:

9:00-9:45 – Biuro Zawodów, punkt informacyjny, zapisy, wydawanie pakietów startowych,

9:45-9:55 – Otwarcie zawodów, przywitanie uczestników, odprawa techniczna,

10:00-10:45 – Starty dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych (do 2 lat, 3-4 lata, 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat),

10:45-12:00 – Starty indywidualne zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Godzina startu dorosłych może ulec zmianie w przypadku małej ilości dzieci.

Od godziny 12:30 – Dekoracje zawodników.

Po zawodach zapraszamy na bieg charytatywny i festyn, który wystartuje od 12:30 na polanie z wiatami. Celem imprezy, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu przy pomocy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, jest pomoc kpr. Adamowi Chmieleckiemu, który walczy z nowotworem. Szczegóły TUTAJ.

Zgłoszenia na zawody przyjmowane będą do piątku, 17 czerwca, do godz. 12:00 za pomocą formularza Google.

Tekst i fot. MOSiR