Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu i Nadleśnictwo Elbląg zapraszają na ostatni w tym roku rowerowy spacer z leśnikiem. Zbiórka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg o godz. 17. we wtorek 18 października.  

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznamy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej przejażdżki szlakami i ścieżkami Bażantarni na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica. W ciągu 2 godzin przejedziemy do 10 km, a że dzień już wyraźnie się skrócił, prosimy pamiętać o zabraniu obowiązkowego oświetlenie rowerów (lampka przednia i lampka tylna).

Naszą jazdę zakończymy przy wiacie Margitka na polanie z wiatami, gdzie rozpalimy sobie ognisko i każdy we własnym zakresie upiecze przywiezione przez siebie smakołyki. Podczas ogniska podsumujemy tegoroczny cykl spacerów i porozmawiamy o planach na rok 2023.

Organizator informuje, że w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana. Informacja o odwołaniu imprezy ukaże się na stronie MOSiR.

Partnerem spacerów z leśnikiem jest Nadleśnictwo Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR