Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach wakacyjnych imprez zaprasza do udziału w ostatniej z cyklu trzech popołudniowych wycieczek rowerowych po najbliższych okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek spróbują odnaleźć średniowieczną osadę Truso nad Jeziorem Druzno. Ruszamy we wtorek (16 sierpnia) o godz. 17:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem (dawne rondo Kaliningrad).

Grupa ludzi jedzie na rowerach po drodze

Na dobre zakończenie wakacyjnych przejażdżek początek wakacji proponujemy i zapraszamy na łatwą trasę po Żuławach Wiślanych. Podczas naszej jazdy dotrzemy w okolice osady Truso nieopodal Jeziora Druzno.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych lub miejskich. Dominującą nawierzchnią na trasie będą płyty betonowe, ale nie zabraknie także asfaltu.

Dzięki wsparciu Gminy Elbląg na uczestników wycieczki będą czekały na koniec lody w Przystani Elbląg Grupy Wodnej. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Czas trwania imprezy to około 3 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start we wtorek 16 sierpnia o godz. 17:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem (dawne rondo Kaliningrad). Dystans ok. 20 km.

Tekst i fot. MOSiR