Za nami pierwsza z wycieczek zorganizowanych w ramach nowego cyklu popołudniowych, krótkich przejażdżek po okolicy. Celem jazdy była rzeka Nogat w okolicy wsi Jazowa. Zobacz zdjęcia.

Grupa 18 osób ruszyła z ulicy Wodnej i ulicą Nizinną opuściliśmy Elbląg. Jadąc urozmaiconą, asfaltowo-szutrową drogą w otoczeniu żuławskich wierzb i przekwitającego rzepaku pokonywaliśmy bardzo spokojnym tempem kolejne kilometry, krótkiej, 23 km trasy. W naszym składzie były dwie młode rowerzystki z rodzicami, które bez trudności pokonały cały dystans.

Po dłuższym postoju nad Nogatem w cieniu mostu na drodze S7 zawróciliśmy do Elbląga i przez Janowo oraz Bielnik Drugi dotarliśmy do miasta. Ten odcinek był bardziej urozmaicony terenowo, pojawiły się też pod naszymi kołami betonowe płyty, tak charakterystyczne dla Żuław Wiślanych. 

Wycieczka zakończyła się w tym samym miejscu, gdzie się zaczęła i tym samym zrobiliśmy na rowerach pełne okrążenie.

Dziękujemy za udział w imprezie i spokojną oraz bezpieczną jazdę. Na kolejną krótką, popołudniową wycieczkę zapraszamy w czerwcu. Szczegóły niebawem.

Partnerem rowerowych wydarzeń, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.

Tekst i fot. MOSiR