Od teraz wiemy jak poprawnie czytać mapę i jak rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa. Spotkanie z instruktorem sztuki przetrwania było bardzo interesujące i nauczyło nas także innych podstaw survivalu, o czym przekonała się 17-osobowa grupa śmiałków. Zobacz zdjęcia.

Zajęcia w Bażantarni z Jerzym Staneckim rozpoczęliśmy od rozrysowania trasy, która pomogła nam w dotarciu do wiaty „Wiktórówka”, a więc miejsca docelowego naszego spotkania. Zadaniem każdego było wyrysowanie drogi w taki sposób, jak ją widzi.

Po dotarciu uczyliśmy się podstaw czytania mapy, rozpalania ogniska przy pomocy krzesiwa, a na koniec mierzyliśmy długość przebytej trasy na podstawie własnych kroków. Ponadto instruktor przedstawił nam także kilka przydatnych porad odnośnie przebywania w lesie i zachowania się w różnych, niecodziennych sytuacjach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym za udział w zajęciach i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych, darmowych imprezach organizowanych w ramach programu „Wakacje z MOSiR-em”.

Tekst i fot. MOSiR