W Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR doszło do bardzo interesującego spotkania młodych uczniów z drużyną EKS Start Elbląg. Inicjatywa, za współorganizację której odpowiada także Elbląskie Centrum Usług Społecznych, przyciągnęła uwagę ponad 100 dzieci z elbląskich szkół podstawowych oraz pozwoliła im zaznajomić się z zasadami gry w piłkę ręczną. Zobacz zdjęcia.

Nie od dziś wiemy, że zespołowe gry sportowe rozwijają umiejętności interpersonalne dzieci, jednocześnie ucząc współpracy w grupie i przestrzegania zasad. Gry dla najmłodszych pomagają w kształtowaniu koncentracji, pamięci, orientacji, spostrzegawczości, refleksu oraz samodzielności. Z myślą o tych wartościach powstała idea spotkania dzieci z elbląskich szkół podstawowych z drużyną EKS Start Elbląg, na co dzień występującą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju.

Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu wyraziło ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych nr 3, 6, 14, 16 oraz 21. Uczestnicy przystąpili do zajęć podzieleni na grupy i realizowali odmiennie zadania przy każdej stacji, a o tym w jaki sposób właściwie wykonywać ćwiczenia, zadbały zawodniczki oraz ich trener Roman Mont. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląskie Centrum Usług Społecznych.

Tekst i fot. MOSiR