Kolejna z cyklu popołudniowych wycieczek rowerowych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach Wakacji z MOSiR-em, będzie prowadziła do wsi Łęcze na Wysoczyźnie Elbląskiej. Wyjątkowo odbędzie się ona w środę, zamiast we wtorek, z  uwagi na mecz piłkarski Polski z Francją podczas Euro 2024.

W najbliższą środę, 26 czerwca, spotkamy się przy pętli przy ul. Ogólnej, skąd wyruszymy o godz. 17:00. Pojedziemy do Łęcza. Zobacz trasę wycieczki, która będzie wiodła po drogach różnego rodzaju – pojawią się płyty, szuter oraz asfalt, a jej długość wyniesie 28 km. Rekomendujemy jazdę na rowerach trekingowych, miejskich, gravelach lub górskich.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do możliwości uczestników, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój zrobimy w Łęczu, gdzie wysłuchamy krótkiej opowieści Kamila Zimnickiego z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 20:00, jest bezpłatny. Ruszamy w środę, 26 czerwca, o godzinie 17:00 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Wycieczka odbędzie się w ramach programu Wakacje z MOSiR-em. Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR