W niedzielę wystartuje druga edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. Po dmuchanych atrakcjach, zapraszamy na klasyczną formę leśnego biegania. Będziemy przy tym pomagać choremu Piotrusiowi Lutterowi. To ostatni dzień zapisów. Kliknij na elektronicznezapisy.pl i dołącz do nas.

Grupa ludzi biegnie w lesie

Piotruś urodził się z niedotlenieniem mózgu, wylewem śródczaszkowym, niestandardowym ciemiączkiem, brakiem kości czołowej, rozszczepem podniebienia oraz wadą stóp. Kolejne miesiące, lata nie przyniosły poprawny stanu zdrowia, a ujawniły kolejne wady i choroby. Epilepsja, autyzm, niedosłuch, wodogłowie, wentikomegalia. Piotruś jest jedynym w Polsce dzieckiem z mutacją genu BMP4. Marzeniem jest turnus rehabilitacyjny, dlatego chcemy wesprzeć tego dzielnego chłopca, poprzez organizację tego biegu.

W zawodach może wziąć udział każdy. Najpierw wystartują dzieci i młodzież do 16 roku życia. Wystartują oni w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu. Później na linii startu staną zawodnicy powyżej 16 lat. Rozpocznie się wówczas Bieg Dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie Bieg Główny, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Obowiązywać będzie pomiar czasu. Ruszamy z polany z wiatami.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:

8.30 – otwarcie biura zawodów

10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży

11.00 – start Biegu na 5 km

11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km

12.00 – start Biegu Głównego na 10 km

13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego

13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.

14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do wtorku (13 września) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 40 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 20 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Piotrusia.

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Team Karaś Elbląg.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR