XIII Bieg Piekarczyka wystartuje już 5 czerwca. Jeżeli chcesz wziąć udział w jednej z największych imprez sportowych w Elblągu, masz jeszcze szansę. Zapisy na zawody są prowadzone tylko do 31 maja. W Mini Biegu Piekarczyka limit osób został już osiągnięty.

Mężczyzna biegnie po ulicy

Od lat podczas Mini Biegu Piekarczyka na starcie pojawiają się setki najmłodszych uczestników. Na każdym dystansie biegnie ich radosna grupa. W XIII edycji zawodów będzie podobnie. Osiągnięty został limit dzieci biorących udział w zabawie. Po pamiątkowy medal pobiegnie więc 500 naszych pociech. W związku z tym dziękujemy za tak liczną obecność i zaufanie ze strony rodziców oraz informujemy, że w efekcie zapisy na Mini Bieg zostały zakończone.

Nadal trwają jednak zapisy na Bieg Główny na 10 km i Bieg Towarzyszący na 5 km. Można deklarować swój start i go opłacić tylko do końca miesiąca. Każdy, kto lubi biegać, zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu lub po prostu jest fanem aktywności fizycznej jest mile widziany na nowej trasie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni dodatkowo statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat. W Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat. Wpisowe imprezy to 50 zł od osoby za biegi na 10, 5 km oraz w rywalizacji drużynowej.

Zgłoszenia przyjmowane będą za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej biegpiekarczyka.pl do 31 maja (wtorek) do północy. Wchodząc na tę stronę i klikając w menu „Zgłoszenia” i „Formularz zgłoszeniowy”, pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez system Elektroniczne Zapisy.

Szczegóły dotyczące zapisów, opłat i warunków uczestnictwa są dostępne w regulaminie Biegu Piekarczyka.

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW. Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear, Studio Łazienkowe Awangarda i Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Sponsorami i partnerami są: Klimat-el, E-Bike, Gaming Room, Centrum Ubezpieczeń Expert, Hotel Kahlberg, Wolność, Sport SPA, Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa, Reproskan, GRIZ Bielik, Regionalne Centrum Wolontariatu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Smaczny Targ, Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej. Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR