Bażantarnia Jump&Run to nowość w Elblągu. Po raz będziemy mieli okazję wspiąć się na wielkie dmuchane przeszkody. Udział może wziąć każdy miłośnik wspaniałej zabawy. Nie trzeba być sportowcem, aby pokonać trasę, ponieważ można ją przejść spacerem lub spokojnym tempem. Miejsc ubywa, więc nie zwlekaj i zapisz się już teraz! Tym bardziej, że na zgłoszenia czekamy tylko do środy. Zobacz spot z zapowiedzią.

Nadchodząca impreza z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom biegania w terenie oraz tym, którzy szukają nowych form rozrywki. Już niebawem w elbląskiej Bażantarni pojawi się trasa, na terenie której będzie można napotkać dmuchane labirynty, ściany wspinaczkowe, tory, zjeżdżalnie oraz skocznie. Zadaniem uczestników będzie pokonanie wszystkich przeszkód i ukończenie biegu w jak najlepszym czasie.

Czeka nas wspaniała impreza, gwarantująca niezapomniane przeżycia. Będzie to doskonała zabawa zarówno dla tych, którzy chcą powalczyć z czasem, ale także dla osób chcących pokonać trasę rekreacyjnie, bez pośpiechu, spacerem. A to oznacza, że każda osoba, nawet zupełnie niewprawiona w bieganiu, da sobie świetnie radę.

W parku zobaczymy dwie trasy, liczące 1,5 km oraz 2,5 km. Krótsza z nich będzie przystosowana dla młodszych uczestników, którzy będą musieli zmierzyć się z 6-cioma dmuchanymi przeszkodami. Druga z wymienionych będzie polem do popisu dla osób, które ukończyły już 16 rok życia i pojawi się tam aż 9 przeszkód. W tym biegu będzie także podział na dwie kategorie kobiet i mężczyzn.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowy medal, a trójka najlepszych w każdej z kategorii Biegu Classic stanie na podium i zabierze do domu pamiątkowy puchar.

Zgłoszenia na imprezę przyjmowane będą do północy 7.09.2022, jedynie za pośrednictwem strony internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i zaksięgowaniu opłaty startowej zawodnik będzie umieszczony na liście uczestników. W Biegu Junior obowiązuje opłata startowa w wysokości 20 zł (od uczestnika), a w Biegu Classic 30 zł (od uczestnika). Niestety limit miejsc w Biegu Family został już osiągnięty.

Szczegóły i regulamin są dostępne tutaj.

Program imprezy:

1. Sobota (10 września) – Centrum Handlowe Ogrody

 • 11:00 – 17.00 Wydawanie pakietów oraz kart startowych

2. Niedziela (11 września) – Bażantarnia

Bieg Junior (dzieci 6-16 lat)

 • 8:30 – 9:45 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
 • 9:50 Wspólna rozgrzewka
 • 10:00 Start Biegu Junior

Bieg Family (dorosły + dziecko)

 • 8:30 – 11:15 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
 • 11:20 Wspólna rozgrzewka
 • 11:30 Start Biegu Family

Bieg Classic (16 lat i więcej)

 • 8:30 – 13:00 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
 • 12:50 Wspólna rozgrzewka
 • 13:00 Start Biegu Classic
 • 15:00 Zakończenie biegu – uroczysta dekoracja najlepszych zawodników

Organizatorami Bażantarnia Jump&Run są Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Trójeczka.

Sponsorem jest Centrum Handlowe Ogrody

Partnerami wydarzenia są: Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, właściciel Gaming Room i E-Bike.

Patronat Honorowy objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR