Prawie 40 osób wzięło udział w rowerowej grze miejskiej na orientację poprowadzonej szlakiem charakterystycznych, elbląskich miejsc sportowo-turystycznych. Start i meta imprezy znajdowywały się przy Bramie Targowej na Starym Mieście, a zadaniem uczestników było odnalezienie 10 punktów kontrolnych. Zobacz galerię.

Na starcie pojawiły się osoby indywidualne, duety, a także rodziny i znajomi. Każda z osób otrzymała mapę i karty kontrolne z pytaniami. Zadanie polegało na odnalezieniu wszystkich punktów w jak najkrótszym czasie i udzielenie poprawnych odpowiedzi. Zawodnicy przed startem mieli czas na zapoznanie się z mapą i zaplanowanie tak trasy, aby nie kręcić zbędnych kilometrów.

 
Najszybsi uczestnicy pokonali trasę już w 59 minut, natomiast ostatni pojawili się po 1 godzinie 55 minutach od startu. Jeden z zawodników wskazany dystans pokonał na rolkach. Punkty kontrolne były zlokalizowane: na torze Kalbar, pumptrackach przy ul. Kłoczowskiego i ulicy Oliwskiej,  w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, przy Orliku Szkoły Podstawowej nr 6, Szkole Sportowej, na stadionie przy ul. Brzeskiej, parku Dolinka, na miasteczku rowerowym przy ulicy Mickiewicza i siedzibie PTTK na ul. Krótkiej. Uczestnicy po odnalezieniu danej lokalizacji mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z tymi obiektami, a poprawne odpowiedzi umieścić na karcie kontrolnej. Po wypełnieniu całej karty, zawodnicy wrócili na metę przy Bramie Targowej.

Wszyscy uczestnicy byli wygrani i każdy otrzymał słodki prezent, firmowy gadżet oraz pamiątkowy dyplom.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg