Obrońcy tytułu w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD nie zwalniają tempa. W pierwszej części sezonu zasadniczego mistrzowie zdobyli komplet punktów i liderują w tabeli. Na wiosnę więc będą mieli znakomitą okazję na bezpośredni awans do półfinału rozgrywek.

Grupa chłopaków gra w piłkę na boisku.

Metrotest w sześciu spotkaniach strzelił aż 40 bramek, co daje tej ekipie miano najskuteczniejszej w całej kampanii. Wpływ na taką postawę ma przede wszystkim Radosław Prusak. Ten napastnik zdobył w trwającym sezonie już 23 gole i jest na dobrej drodze do wywalczenia korony króla strzelców. Warto powiedzieć, że pierwsza pozycja gwarantuje miejsce w najlepszej czwórce sezonu.

Za plecami złotych medalistów trwa walka o jak najlepsze rozstawienie przed fazą pucharową. W bardzo ciekawym pojedynku wicelider AS-TRANS podejmował Stokrotki Elbląg. Oba zespoły są bardzo doświadczone w grze na Orliku i mają spore umiejętności, więc trudno było wytypować faworyta. Remis 2:2 nie mógł zadowalać nikogo, ale daje obu ekipom nadzieję na miejsce w pierwszej trójce.

Na dalszych pozycjach znajdują się zespoły PBG Jankowiak i IWO SKRAW TEAM. W bezpośrednim spotkaniu drużyna Jankowiaka wygrała 4:3 i ma nad rywalem delikatną przewagę. Kolejne lokaty w lidze zajmują Elektrycy i mekaMMeble.

Drużyny powrócą do gry w kwietniu. Wtedy rozegrają drugą rundę, a później fazę pucharową. Będą więc duże emocje, bowiem każda ekipa może mieć możliwość rywalizacji o medale. Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce Wydarzenia i PELA.

Tekst i fot. MOSiR.