W Awangarda Volley Lidze poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia. Brązowe medale powędrowały w ręce Majora i jego Przyjaciół, natomiast w finale Mar-El Instalacje Elektryczne pewnie pokonał Oldboys TRUSO ZNP, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium. Wybrano także MVP turnieju. Zobacz zdjęcia.

W minioną sobotę (11 marca), w Hali Sportowo-Widowiskowej, rozegrany został turniej finałowy amatorskich rozgrywek siatkówki, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W lidze wzięło udział łącznie 9 zespołów, ale tylko cztery dotarły oczywiście do półfinałów, w których zostały ustalone mecze o trzecie i pierwsze miejsce.

Na początek zmierzyły się ekipy Majora i Przyjaciół oraz SISLEY. W pierwszym secie Major okazał się lepszy, zwyciężając 25:19. Drugi set był bardziej zacięty, ale także wygrany przez tę ekipę. W trzecim nie było wątpliwości co do triumfu tego zespołu. Na tablicy wyników było 3:0 i brązowe krążki powędrowały na szyję zawodników.

A finał przebiegał w podobny sposób. Na początku Mar-El wygrał 4 punktami, ale później miał już sporą przewagę. Triumfy do 13 i 19 pokazały, która ekipa w lidze była najlepsza. W 13 meczach, 12 zwycięstw Mar-El odzwierciedla ich sportową klasę.

Najlepszym zawodnikiem finału został Paweł Lubawski z Mar-El. Dziękujemy wszystkim zespołom i zawodnikom za udział w naszych rozgrywkach. Zapraszamy na kolejną edycję siatkarskiej ligi oraz na inne sportowe imprezy.

Mecz o trzecie miejsce

Major i Przyjaciele – SISLEY 3:0 (25:19, 27:25, 25:13)

Finał

Mar-El Instalacje Elektryczne – Oldboys TRUSO ZNP 3:0 (25:21, 25:13, 25:19)

Skład mistrza w spotkaniu finałowym: Rafał Balewski, Dawid Kłos, Bartosz Krupa, Miłosz Krupa, Paweł Lubawski, Michał Masny, Łukasz Nejdrowski, Marek Zwierz