Na zakończenie „Majówki w Porcie Elbląg”, odbył się rodzinny festyn. Bulwar Zygmunta Augusta wypełnił się atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Działo się również na Rzece Elbląg, gdzie zaprezentowały swoje wdzięki miejscowe łodzie. Zobacz zdjęcia.

Festyn był kulminacją trzy dniowych obchodów, nawiązujących do majówki i elbląskiego portu. Mnóstwo elblążan, całymi rodzinami, wzięło udział w przygotowanych atrakcjach, konkursach i zabawach rekreacyjno-sportowych. Można było przy tym smacznie zjeść i odpocząć w strefie chillout.

Impreza rozpoczęła się od parady wodnej. Łodzie wpłynęły przez otwarty most i zaprezentowały się mieszkańcom. Później rozkręciły się festynowe propozycje. Na przystani dostępne były sprzęty do sportów wodnych. Odbywały się konkursy żonglerki, rzutek i gra planszowa, a dla zwycięzców czekały wejściówki na rejs „średniowieczną” łodzią „Pomeranka”. Przy wielu stoiskach można było nauczyć się podstaw resuscytacji, sprawdzić się jako wioślarz, zagrać w piłkę na mini boisku, pobawić się na dmuchanych zamkach czy wziąć udział w grze terenowej.

Elblążanom towarzyszyły wesołe maskotki, a najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy, puszczania baniek mydlanych i poznawali tajemnice nauki. Każdy mógł pograć w piłkarzyki lub cymbergaje. Trampoliny cieszyły się sporym zainteresowaniem. W punkcie gastronomicznym wydawana była zupa rybna i do zakupienia były także inne ciekawe przysmaki.

Organizatorem obchodów był Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Dziękujemy wszystkim partnerom dzisiejszych wydarzeń: Elbląski Klub Orienteeringu EKO GRYF, UKS Silvant Kajak Elbląg, Olimpia Elbląg, Straż Miejska w Elblągu, Kraina Zabaw ANIMI – Elbląg, Elbląski Park Technologiczny, EL WOPR, Grupa Wodna, RFC Poland, Zespół Szkół Gospodarczych, Willa Piękny Widok i Restauracja Myśliwska, UKS Horyzont.