Dwa mecze o medale i dwa bezdyskusyjne zwycięstwa. Tak w dużym skrócie przebiegł ostatni dzień rozgrywek Awangarda Volley Ligi, po którym najlepsze humory dopisywały ekipie Logbar Sport SPA. Dziś możemy podsumować 17. edycję amatorskich rozgrywek organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Hala Sportowo-Widowiskowa po raz ostatni w tym sezonie ugościła siatkarskie drużyny, a także kibiców zainteresowanych losami swoich ulubieńców. Najpierw, o godzinie 11:00, na boisku pojawiły się zespoły walczące o brązowy medal, a więc OldBoys Truso oraz Tech Bet. Wynik mówi sam za siebie – 3:0 dla wicemistrzów ubiegłego sezonu OldBoys Truso, którzy jednocześnie wzięli rewanż za odniesioną porażkę w fazie zasadniczej.

Jednak największą uwagę skupił na sobie finał, w którym udział wzięły drużyny MAR-EL Instalacje Elektryczne oraz Logbar Sport SPA, czyli dwie najlepsze ekipy w ligowej tabeli. Pierwszy set tego spotkania okazał się kluczowy, a najwięcej spokoju zachowali w nim zawodnicy Logbar-u i zwyciężyli go wynikiem 23:25. W drugim utrzymali bardzo dobrą dyspozycję (17:25), a w trzecim potwierdzili swoją przewagę nad obrońcami tytułu i zakończyli ten emocjonujący pojedynek wynikiem 21:25, ty samym wygrywając 0:3 w setach.

Na koniec przyszło nam nagrodzić 3 najlepsze w sezonie zespoły, a także wyłonić MVP finałów. Ostatecznie statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika otrzymał Kamil Dobosz z Logbar Sport SPA. W ceremonii wręczenia medali i pucharów wziął udział wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Krause, który wręczył także nagrody ufundowane przez Sponsora rozgrywek – studio łazienkowe Awangarda.

Dziękujemy za udział w rozgrywkach wszystkim zespołom, a także kibicom. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami ponownie w tym samym lub większym gronie i wspólnie będziemy tworzyli 18. sezon Awangarda Volley Ligi. Do zobaczenia!

Tekst i fot. MOSiR w Elblągu