Fazą pucharową zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez EKS Mlexer oraz MOSiR. Triumfatorem została drużyna OSK Strażak.

Grupa ludzi gra tenisa stołowego na hali, sędzia patrzy na mecz
fot. Mlexer Elbląg

Najpierw osiem zespołów zagrało ze sobą jedną rundę systemem każdy z każdym. Po nim kolejne zespoły grały mecze do trzech zdobytych punktów o konkretne miejsca w zależności od rezultatu uzyskane w rundzie zasadniczej. W finale zmierzyły się zespoły OSK Strażak z ESK Nestora. Dwa punkty Michała Linka i punkt Daniela Buczyńskiego dały triumf w meczu i całym turnieju drużynie OSK. Honorowy punkt dla Nestorów wywalczył Jacek Dziwosz.

OSK Strażak – ESKN 3:1

OSK Strażak: Michał Link, Daniel Buczyński, Bogdan Wojtas, Piotr Szałkowski

ESKN: Jacek Dziwosz, Piotr Jadanowski, Sylwester Gliniecki, Mirosław Stefanowicz.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyna Magików z SM Parkowa. Apetyt na brązowy medal miały obie i żadna nie chciała „tanio skóry sprzedać”. O tym, kto stanie na najniższym szczeblu podium zadecydowała gra deblowa, w której lepsi okazali się Magicy . I ten zespół zdobył brązowe medale. W singlach punkty dla Magików zdobyli Arkadiusz Kaczmarzyk i Jan Bernacki, dla Spółdzielców – Andrzej Geiger.

Magicy – SM Parkowa 3:2

Magicy: Arkadiusz Kaczmarzyk, Jan Bernacki, Wojciech Wlazło

SM Parkowa: Andrzej Geiger, Mikołaj Mikołajski, Ryszard Grzelak, Henryk i Sławomir Wojciechowscy

W spotkaniu o piąte miejsce JaRo Zatorze 3:2 pokonał Mlexer Elbląg. Starcie o siódme miejsce odbędzie się 20 kwietnia. Naprzeciw siebie staną AMS-Go i Silver. Wynik tego spotkania podamy w czwartek.

Tekst portEl.pl