Odbyła się ostatnia z czterech zaplanowanych wycieczek kajakowych w ramach Wakacji z MOSiR-em. W niedzielny poranek grupa 21 osób ruszyła popływać na rzece Elbląg, podziwiając nasze miasto z innej perspektywy.

Prowadzeni przez Krzysztofa Rydzyńskiego, prezesa Klubu Turystyki Kajakowej PTTK ,,Druzno”, zajrzeliśmy pod potężną suwnicę bramową o nośności 200 ton, przyjrzeliśmy się alei kotwic oraz elbląskiemu portowi. Na zakończenie dopłynęliśmy do rozwidlenia rzeki Elbląg z Kanałem Jagiellońskim, który łączy ją z Nogatem.

Grupa była bardzo zadowolona z dwugodzinnego przebywania na świeżym powietrzu, tym bardziej, że pogoda była idealna na kajaki – nie było wiatru ani słońca a deszcz nie padał. Ciekawostki opowiadane przez prowadzącego oraz zobaczenie Elbląga z zupełnie innej perspektywy sprawiło, że zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wycieczki dopłynęli usatysfakcjonowani do przystani kajakowej MOSiR przy ulicy Radomskiej 5, gdzie nasza wycieczka się skończyła.

Dziękujemy wszystkim za bezpieczne i sprawne poruszanie się po wodzie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą bezpłatnych atrakcji podczas Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR