W ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” po raz pierwszy w Elblągu zostały rozegrane zawody w hulajnogach na pumptracku przy ulicy Kłoczowskiego Nad Jarem. Wyścigi przyciągnęły zarówno uczestników, jak i kibiców i okolicznych mieszkańców, którzy mogli korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak elektryczne gokarty, strefa gamingowa czy smakołyki z grilla. Zobacz zdjęcia.

Na torze została wyznaczona i oznakowana trasa około 100 metrów, którą zawodnicy i zawodniczki pokonywali po kolei. Mieli oni dwie próby. Podczas każdego startu mierzony był czas, a podstawą klasyfikacji był najszybszy przejazd. Miłośnicy hulajnóg w ekspresowym tempie pokonywali bandy, łuki i wzniesienia – najszybszy przejazd nieco przekroczył 12 sekund, najwolniejszy zaś to sekund 20, co świadczy o wysokim poziomie młodych zawodników.

Turniej toczył  się z podziałem na kategorie: chłopcy 8-10 lat i 11-14 lat oraz dziewczynki, gdzie zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary. Zwycięzca w danej kategorii dodatkowo otrzymał voucher do Pizzerii La Capra w Elblągu.

Podczas imprezy była także możliwość jazdy na gokartach elektrycznych na wydzielonym placu, skosztowania potraw z grilla oraz skorzystania ze strefy gamingowej, gdzie na miłośników czekały gry komputerowe. Atrakcje te zapewniła firma spawalnicza i biuro pracy WAITW, właściciel sklepu z rowerami elektrycznymi E-Bike, a także Gaming Room’u.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową walkę i zachowywanie zasad fair play. Zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR