Zapraszamy małych miłośników jazdy na rowerkach biegowych i hulajnogach na kolejną edycję Hulaj-Nóżki. Czeka nas dużo dobrej zabawy, za udział w której każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Startujemy z biurem zawodów we wtorek, 9 lipca, o godzinie 17:00. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Hulaj-Nóżka to już czwarta edycja imprezy, zorganizowanej przez MOSiR w Elblągu, dla wszystkich dzieci do 12 lat. Podczas zawodów odbędą się starty na rowerkach biegowych i hulajnogach, w różnych kategoriach wiekowych, a także na różnych trasach. Najważniejsza będzie jednak przede wszystkim dobra i bezpieczna zabawa.

Imprezę rozpoczną mali cykliści, poruszający się na rowerkach biegowych na dystansie 150 metrów. Później na torze pojawią się najmłodsi amatorzy hulajnóg, dla których przygotowane będą trasy 200 i 333 metrowe (1 okrążenie na torze). Wszystkie dzieci będą startować wspólnie w danej kategorii wiekowej (system startów będzie jednak zależał od liczby osób w danej kategorii). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do poniedziałku, 8 lipca, do godz. 12:00, poprzez wypełnienie formularza Google. Obowiązywać będzie limit uczestników, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy, aby wydrukować, wypełnić i przynieść do biura zawodów oświadczenie niezbędne do udziału dziecka. Możliwość zapisania się w dniu zawodów będzie możliwe jedynie w przypadku, gdy lista startowa nie będzie w pełni zapełniona.

Program zawodów:

16:00-17:00 – otwarcie biura zawodów (punkt informacyjny, zapisy, wydawanie numerów)
16:55 – otwarcie zawodów, przywitanie uczestników, odprawa techniczna
17:00-18:30 – start dzieci w następującej kolejności: na rowerkach biegowych (dzieci do 2 lat) i dekoracja (dopuszcza się start z rodzicami/opiekunami), starty dzieci na hulajnogach w poszczególnych kategoriach wiekowych (dzieci 3-4 lata, dopuszcza się start z rodzicami/opiekunami, 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat) i dekoracje
18:45 – przewidywane zakończenie imprezy

Szczegóły imprezy dostępne są w regulaminie tutaj.

Zapoznaj się z pełnym harmonogramem programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR