W sobotę (10.09) w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR rozegrany zostanie turniej siatkówki Elbląg Cup 2022, którego organizatorem jest Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg. W imprezie udział wezmą zespoły zrzeszające niepełnosprawnych siatkarzy z całej Polski.

Przez trzy dni rozgrywane będę Otwarte Mistrzostwa w ramach XXIV Elbląg CUP 2022. Uczestnicy zawodów zmierzą się z następującymi konkurencjami: turniej siatkówki, wyścig na rolkach/wrotkach, zawody judo, tenis stołowy i boccia. Jedną z aren zmagań niepełnosprawnych sportowców będzie Hala Sportowo-Widowiskowa, gdzie rozegrany zostanie turniej siatkówki.

Celem imprezy jest m.in. rehabilitacja społeczna i ruchowa osób niepełnosprawnych poprzez sport, integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych, promocja zdrowego trybu życia wśród osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja i promocja sportu osób niepełnosprawnych. W imprezie udział weźmie 122 zawodników, 70 członków rodzin/opiekunów oraz wolontariusze. Turniej siatkówki rozpocznie się o godz. 10:00, natomiast mecze finałowe zaplanowano w godz. 15:00 – 19:00. Wstęp na imprezę jest wolny.