W Elblągu po raz pierwszy przeprowadzono Dzień Kandydata wraz z możliwością pokonania toru sprawnościowego czyli części procedury rekrutacyjnej dla kandydatów do Policji.

Od godziny 10.00 w Hali Sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały zmagania śmiałków którzy zdecydowali się na pokonanie specjalnie przygotowanego toru. Oprócz poszczególnych jego elementów takich jak przewroty, rzuty piłkami lekarskimi przeskakiwanie przez skrzynie czy przenoszenie 28-kilogramowego manekina uczestnicy zmagali się ze zmęczeniem i czasem. Aby dostać się w szeregi policji tor trzeba pokonać w czasie nie dłuższym niż 1 minuta 41 sekund i jak się okazywało nie było to takie proste.

O naszym torze dowiedzieli się i odwiedzili nas m.in. uczniowie  klas mundurowych z: Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu oraz Zespołu Szkół w Pasłęku. Uczniowie najstarszych klas mundurowych sprawdzali swoje wytrenowanie i to z całkiem pozytywnym skutkiem. Wielu z nich usłyszało na koniec, że zdaliby prawdziwy egzamin, bo zmieścili się w czasie a po drodze nie popełnili błędu technicznego. 

Z możliwości pokonania toru skorzystało kilkadziesiąt osób. Oprócz klas mundurowych były też osoby, które o takiej możliwości dowiedziały się z mediów oraz Internetu. O kolejnych takich możliwościach będziemy informować. Wśród osób oceniających uczestników był  instruktor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz instruktorzy taktyk i technik policyjnych z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Fot. Jakub Sawicki