21 października KULT po prawie 20 latach przyjeżdża do Elbląga. Ten koncert jest szczególny gdyż odbywa się w ramach Kultowej Trasy Pomarańczowej. Zespół przywiezie więc najlepszy sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, a także niesamowitą oprawę wizualną.

Okazja do zobaczenia zespołu jest szczególna, gdyż w tym roku przypada 40 lecie działalności grupy. Od 1982 roku zespół budował swój status i popularność. Począwszy od pierwszych koncertów w klubach studenckich w latach 80 do największych sal koncertowych w XXI wieku. Zaangażowane społecznie teksty Kazika Staszewskiego wielokrotnie wzbudzały kontrowersje i dyskusje medialne, ale nieustająca od wielu lat popularność KULTU opiera się również na świetnej muzyce. Odpowiada za nią 10 osobowy skład zespołu zawierający pełną sekcję dętą.

Nie sposób zmieścić na jednej czy dwóch płytach zestaw najlepszych przebojów Kultu i być może dlatego taka płyta się nie pojawiła. Dlatego warto uczestniczyć w trzygodzinnej celebracji tych utworów na koncercie z takimi utworami jak „Polska”, „Baranek”, „Krew Boga”, „Prosto”, „Po co wolność” czy „Gdy nie ma dzieci”, „Hey czy nie wiecie” i wieloma innymi.
Zapraszamy do Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR w Elblągu – nie wiadomo kiedy znów pojawi się taka okazja!

Bilety na koncert można nabyć na stronie Eventim