W minioną niedzielę na Starym Mieście odbyła się kolejna gra terenowa. Każdy chętny mógł wziąć ze sobą mapę tej części Elbląga i znaleźć rozwiązania zagadek, przypisanych do odpowiednich punktów. Dla tych, którym ta sztuka się udała, przygotowane były gadżety i słodycze. Zobacz zdjęcia.

Rodzina stoi z nagrodami na starówce

Gra Miejska to impreza w ramach Wakacji z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu. Jest to aktywna forma spędzania wolnego czasu, połączona z odkrywaniem tajemnic odbudowywanej Starówki. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w spacerach na orientację.

W grze wzięło udział ponad 80 uczestników. A wśród nich było wiele rodzin z dziećmi, turystów oraz mnóstwo innych osób. Nawet padający z początku deszcz nie przeszkodził im w świetnej zabawie wśród pięknych kamienic.

Start imprezy odbywał się przy Bramie Targowej. Na mapie znajdowało się 20 punktów do znalezienia i odgadnięcia. W nagrodę uczestnicy otrzymali magnesy, smycze, a najmłodsi puzzle z Piekarczykiem oraz słodycze. Można powiedzieć, że wszyscy gracze nie mieli problemu z pokonaniem trasy i odpowiedziami na pytania.

Na następne zabawy z orientacją zapraszamy 24 lipca, gdy wystartuje impreza dla rowerzystów, którzy będą szukać ukrytych punktów na wszystkich obiektach MOSiR, a także 13 sierpnia, gdy rozpoczną się klasyczne gry rodzinne i spacery w Parku Modrzewia.

Szczegółowy program imprez w ramach Wakacji z MOSiR-em jest dostępny tutaj.

Tekst i fot. MOSiR