Przejażdżki po rzece Elbląg, animacje dla dzieci i ślizgawka po specjalnym torze. W międzyczasie turniej siatkówki plażowej oraz na zakończenie kolorowe piana party. Tak w skrócie przebiegał III Festiwal Sportów Wodnych. Bezpłatne atrakcje przyciągnęły nad wodę wielu elblążan i turystów. Zobacz zdjęcia.

Od wczesnych godzin można było kibicować już siatkarzom plażowym, którzy rywalizowali w wakacyjnym turnieju, o Puchar Prezydenta Elbląga. Wystartowało 16 ekip, grających ze sobą na dwóch boiskach Grupy Wodnej. Mecze były wyrównane, a najlepsza okazała się drużyna Dobosz/Woźny.

To było preludium głównego wydarzenia, czyli III Festiwalu Sportów Wodnych. Każdy, kto zdecydował się pojawić przy Przystani Grupy Wodnej, mógł skorzystać z gamy bezpłatnych atrakcji. Szczególnie zadowolone mogły być dzieci, ale i całe rodziny miały okazję spędzić czas aktywnie oraz w ciekawy sposób.

Na początek swoje duże umiejętności zaprezentowali trenerzy i zawodnicy we flyboardingu. Jest to efektowna dyscyplina sportu, polegająca na lataniu nad wodą, za pomocą odrzutowej deski. Rzeka Elbląg falowała od podmuchów z silników, a obserwatorzy nie szczędzili braw i przybijanych piątek. Artur Zakrzewski, który przedstawiał swoje umiejętności na desce, przewiózł nawet na jej pokładzie dwóch odważnych chłopców. Mogliśmy podziwiać również taniec pary dwóch kolejnych instruktorów. Te akrobacje były wyjątkowe i wypełniały czas podczas trzech wejść na wodę, w trakcie imprezy.

Uczestnicy wydarzenia zbierali się przed pomostami, aby włożyć kapoki i popływać na dmuchanym bananie, kanapie czy wsiąść do motorówki. Wyprawa na rzekę i emocjonująca jazda tylko zachęcała do wzięcia udziału. W namiocie Grupy Wodnej na najmłodszych czekały warsztaty z baniek mydlanych, czy brokatowe tatuaże. Przy Bulwarze Zygmunta Augusta unosił się zapach smaków świata, a to dzięki kolejnemu Festiwalowi Smaków Foot Trucków.

Na zakończenie imprezy pojawiła się piana. Przyciągnęła ona mnóstwo dzieci, które chętnie dawały się ponieść zabawie, wśród kolorowych bąbelków. A później uczestnicy wybrali się na kontynuowanie zabawy, wsłuchując się w szantowe rytmy. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas podczas imprezy.