Setka rowerzystów i rowerzystek wzięła udział w kolejnej edycji zawodów Bażantarnia XC. Na polanie z wiatami i na leśnych trasach trwała zabawa i rywalizacja sportowa dzieci i dorosłych. Zobacz zdjęcia.

Bażantarnia Cross Country przyciągnęła mnóstwo fanów kręcenia korbą, szczególnie wśród pięknej przyrody. Ogromne zainteresowanie imprezą odzwierciedliło się w osiągnięciu limitu zapisów na kilka dni przed rozpoczęciem tego wydarzenia. Dużo kategorii wiekowych sprawiło, że każdy miał szansę na nagrodę.

Na początek ruszyły dzieci i młodzież. Najmłodsi startowali na trasie na polanie z wiatami, a trochę starsi oraz pokonywali dłuższe trasy o długości 470 lub 940 m, wjeżdżając na tarasy obok polany. Wszyscy otrzymali pamiątkowy medal.

Później na rowerach pojawili się uczestnicy biorący udział w głównym wyścigu. Kobiety i mężczyźni rywalizowali osobno. Można było wybrać trasę o długości 5,9 km lub dwie pętle tego dystansu, czyli około 12 km. W każdej kategorii trójka najlepszych otrzymywała puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Kobiety OPEN – 5,9 km

  1. Agnieszka Siemież, 2. Dagmara Smal, Angelika Fukacz

Mężczyźni 13-29 – 5,9 km

  1. Mikołaj Jabłonka, 2. Kacper Konera-Zapolski, 3. Oskar Muraszko

Mężczyźni 30-39 – 5,9 km

  1. Marek Jasiulewicz, 2. Marcin Fiodorowicz

Mężczyźni 40-49 – 5,9 km

  1. Michał Trębacz, 2. Arkadiusz Błażewicz, 3. Marcin Saracki

Mężczyźni 50+ – 5,9 km

  1. Arkadiusz Ruczyński, 2. Jacek Kowalski, 3. Leonard Kozakiewicz

Mężczyźni ELITE – 12 km

  1. Karol Oleszkiewicz, 2. Radosław Ruczyński, 3. Marcin Chruszczyk

A po zawodach rowerowych odbył się Bieg Charytatywny dla zmagającego się z nowotworem kpr. Adama Chmielewskiego. Na trasie pojawiło się 100 osób, w tym dzieci. Ci dorośli biegacze rywalizowali na trasie 3 km. Impreza ta była połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie. Każdy mógł wesprzeć ten szczytny cel, korzystając również z propozycji gastronomicznych i animacji.