Wielkimi krokami zbliża się najciekawsza sportowa impreza w 2022 roku. Już w następną niedzielę, 11 września, w elbląskiej Bażantarni odbędzie się bieg przez wielkie dmuchane przeszkody pod nazwą Bażantarnia Jump&Run. Zgłosiło się już 800 osób, co oznacza, że zostało tylko 300 wolnych miejsc, więc zapisz się już teraz i weź udział w biegu w specjalnej, dedykowanej koszulce.

Dmuchane labirynty i zjeżdżalnie w środku lasu? Brzmi nieprawdopodobnie? Z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji nie ma rzeczy niemożliwych! Już wkrótce czeka nas zupełna nowość nie tylko w Elblągu, ale także w skali kraju.

Bażantarnia Jump&Run to wydarzenie, które przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania biegową trasę urozmaiconą o dmuchane skocznie, zjeżdżalnie, kule oraz labirynty, usytuowane w odpowiednich odległościach. Wygra ten, kto okaże się najszybszy i przede wszystkim najsprytniejszy w pokonywaniu przeszkód.

Na terenie Bażantarni powstaną dwie trasy: 1,5 km oraz 2,5 km, ulokowane pośród piękna natury. Pierwsza z wymienionych zawierać będzie 6 dmuchanych przeszkód i zostanie przystosowana dla uczestników biegów Junior (6-16 lat) oraz Family (dorosły+dziecko). Dłuższy dystans spróbują pokonać startujący w kategorii Classic (młodzież powyżej 16 lat i dorośli), a na swojej drodze napotkają 9 przeszkód. W tym biegu będzie podział na dwie kategorie kobiet i mężczyzn. Wygrają najszybsi, ale zabawę będą mieli również Ci, którzy przejdą trasę bez pośpiechu.

Każdy startujący w zawodach otrzyma unikatowy, pamiątkowy medal, jednak nie każdy będzie miał możliwość zaprezentowania się w specjalnej, dedykowanej koszulce. T-shirty dla dzieci i dorosłych można nabyć tylko do środy, 31 sierpnia (do godziny 23:59) w cenie 30 zł za sztukę, za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl. Rozmiary dla dorosłych to S, M, L, XL i XXL. Natomiast dla dzieci rozmiary będą podzielone ze względu na wiek najmłodszych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat i 13-14 lat.

Pod wskazanym wyżej linkiem znajdują się również formularze zgłoszeniowe do biegów Classic, Junior oraz Family, jednak ich przyjmowanie zakończy się w następną środę, 7 września o godzinie 23:59. Po wypełnieniu zgłoszenia i zaksięgowaniu opłaty startowej zawodnik będzie umieszczony na liście startowej. W Biegu Junior obowiązuje opłata startowa w wysokości 20 zł (od uczestnika), w Biegu Family 40 zł (od pary), natomiast w Biegu Classic 30 zł (od uczestnika).

Program imprezy:

1. Bieg Junior (dzieci 6-16 lat)

  • 8:30 – 9:45 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
  • 9:50 Wspólna rozgrzewka
  • 10:00 Start Biegu Junior

2. Bieg Family (dorosły + dziecko)

  • 8:30 – 11:15 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
  • 11:20 Wspólna rozgrzewka
  • 11:30 Start Biegu Family

3. Bieg Classic (16 lat i więcej)

  • 8:30 – 13:00 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
  • 12:50 Wspólna rozgrzewka
  • 13:00 Start Biegu Classic
  • 15:00 Zakończenie biegu – uroczysta dekoracja najlepszych zawodników w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn

4. Piknik w trakcie zawodów pod nazwą Wybierz sport, nie nałogi, na którym zaprezentują się elbląskie kluby sportowe.

Szczegóły i regulamin imprezy są dostępne tutaj.

Organizatorami Bażantarnia Jump&Run są Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Trójeczka.

Sponsorem jest Centrum Handlowe Ogrody.

Partnerami wydarzenia są: Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, właściciel Gaming Room i E-Bike.

Patronat Honorowy objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst MOSiR