Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo aktywnie. W planie między innymi Miejska Wycieczka Rowerowa, Biegi na Orientację i jazda na łyżwach. Warto więc skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sobota 16 grudnia

O godzinie 10:00 zapraszamy do Parku Modrzewie na drugą rundę Biegów na Orientację. Wydarzenie jest bezpłatne, a zapisy będą prowadzone bezpośrednio w dniu wydarzenia w biurze zawodów przy Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej przy ul. Mazurskiej 6. Biegać z mapą może każdy, więc do udziału zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek. Trzy najlepsze osoby, w danych kategoriach, otrzymają medale.

W sali fitness Lodowiska Helena o godzinie 10:00 i 11:00 odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży ZUMBA KIDS z podziałem na grupy wiekowe. To dobra okazja na sprawdzenie tanecznych umiejętności i odkrycie nowej pasji. Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczona instruktorkę. Nie ma potrzeby wcześniej rezerwacji miejsca, bilety na ZUMBĘ KIDS do nabycia przed zajęciami w kasie Lodowiska Helena. Więcej o ZUMBIE przeczytasz na bezpośrednio na stronie www.mosir.elblag.eu.

O godzinie 11:00 i 12:00 w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68 zapraszamy seniorów na AQUA SENIOR. Zajęcia stworzone pod kątem osób 60+, to jedna z lepszych form aktywności proponowanych seniorom. Odpowiednio dobrane ćwiczenia oddziałują szczególnie na partie mięśni układu ruchu oraz stawy. 

Niedziela 17 grudnia

Niedzielę rozpoczniemy aktywnie od ostatniej w tym sezonie Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Celem będzie Kanał Modry położony na Żuławach Wiślanych. Start o godzinie 10:00 spod napisu Elbląg na Starym Mieście, a koniec w okolicach godziny 15:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie obdędzie się podsumowanie sezonu rowerowego oraz wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników wycieczek. Przypominamy o zabraniu swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

Przez cały weekend

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, będzie można skorzystać ze ślizgawek na Lodowisku Helena o godzinach: 12:20, 13:25, 14:35, 15:40 i 16:50.

Do aktywności na świeżym powietrzu zachęca również Tor Kalbar, sobota – 12:00, 14:00, 16:30, 18:30 i niedziela – 10:00, 12:00, 14:00, 16:30, 18:30. Warto przypomnieć, że sesje na torze trwają aż 1,5 godziny.

Koszt wejścia na Lodowisko Helena i Tor Kalbar wynosi 11 zł za bilet normalny i 8,50 zł za bilet ulgowy. Na obu obiektach prowadzona jest wypożyczalnia łyżew przez Klub Sportowy Orzeł Elbląg, łyżwy można wypożyczyć w cenie 10 zł.

Odrobinę relaksu i wodnych szaleństw będzie można znaleźć w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, która jest czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 do 22:00.

Wszystkie szczegóły, poszczególne harmonogramy i cenniki znajdują się na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg