Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elbląga zaprasza najmłodszych na aktywne zakończenie wakacji. W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 10:00, w CRW Dolinka, wystartują zawody w pływaniu i bieganiu dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Aquathlon będzie imprezą towarzyszącą przy Elbląskim Święcie Chleba. Zapisy trwają, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Aquathlon to cykliczna impreza, która przyciąga liczne grono uczestników. Jest to bowiem ciekawa odmiana popularnego w naszym mieście triathlonu. To świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą dwie najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie.

W zawodach może wziąć udział każde dziecko w wieku od 4 do 13 lat. W zależności od wieku zawodnicy będą mieli różne dystanse do pokonania. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 4 długości basenu i 700 metrów biegu.

Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:

– 4-5 lat – 25m pływania/200m biegu (możliwość płynięcia z rodzicem lub z pomocą przyboru)

– 6-7 lat – 25m/300m (możliwość płynięcia z pomocą przyboru)

– 8-9 lat – 50m/500m

– 10-11 lat – 100m/500m

– 12-13 lat – 100m/700m

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka. Na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary. Natomiast każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal.

Warto przypomnieć, że liczba miejsc jest ograniczona – istnieje możliwość zapisania 100 uczestników i liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy kończą się w czwartek, 25 sierpnia o godz. 23.59 lub po osiągnięciu limitu 100 miejsc. W wyjątkowych sytuacjach będzie możliwość dopisania dziecka w dniu zawodów. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez stronę: aquathlon.elblag.pl.

Organizatorami IV edycji Aquathlonu, w ramach Wakacji z MOSiR-em, są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz szkoła pływania Maluchy Pływają.

Tekst i fot. MOSiR