Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X

Elbląg


16.06.17 Aktualności

Triathloniści czekają na doping

- To niesamowite startować w swoim mieście, przy tak wielu kibicach, którzy dodają mocy – mówi Marta Maksymiuk, jedna z elbląskich triathlonistek.

 

Cykl Garmin Iron Triathlon obejmuje pięć zawodów, za triathlonistami już rywalizacja w Piasecznie i Ślesinie. Elbląg będzie gospodarzem zawodów na dystansie 1/4 i 1/8 Ironman drugi rok z rzędu. Tegoroczny finał cyklu odbędzie się w Płocku.

     - W ubiegłym roku Elbląg został uznany za najlepszego debiutanta w zawodach triathlonowych, otrzymaliśmy statuetkę. W tym roku debiutantem już nie będziemy, ale mam nadzieję, że uda się te zawody zorganizować w taki sposób, że będziemy na mapie Polski postrzegani jako dobry organizator. Zapraszam wszystkich elblążan do kibicowania, zawodnikom z naszego miasta życzę powodzenia – mówił dzisiaj na konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 
     - Z góry przepraszamy za utrudnienia w ruchu, bo część ulic będzie zamknięta. Zachęcamy za to wszystkich do kibicowania tego dnia, w ubiegłym roku kibiców było kilka tysięcy – dodał Marcin Florek z firmy LaboSport, organizator zawodów. - Elbląg jest znany z super szybkiej trasy kolarskiej, płaskiej trasy biegowej i widowiskowej rywalizacji pływackiej, więc wielu zawodników się tutaj wybiera, by powalczyć o bardzo dobre czasy. W naszym cyklu liczą się najlepsze wyniki z czterech spośród pięciu imprez. Nagrodą główną jest samochód Peugeot, a pula nagród rzeczowych w całym cyklu wynosi w tym roku około 200 tysięcy złotych. 
     Jedną z triathlonistek, której będą mogli wspierać kibice jest Marta Maksymiuk. - W ubiegłym roku dystans 1/4 Ironman to był mój debiut. To było niesamowite, szczególnie ten doping, który dodawał mocy, to kibice wykonali połowę pracy – przyznała skromnie Marta Maksymiuk, która trenuje triathlon od ubiegłego roku. - W tym roku chcę wystartować we wszystkich zawodach cyklu, mam już za sobą Piaseczno i Ślesin. Zaczynałam zupełnie od zera, ale triathlon stał się moim hobby. Czasami ciężko znaleźć czas na treningi, ale dla chcącego nic trudnego – dodała pani Marta, która na co dzień jest lekarzem, robi specjalizację z chirurgii. 
     - Liczba osób uprawiających triathlon w Elblągu systematycznie rośnie. Jest ich około 200 obecnie. Oczywiście triathlon to nie jest najważniejsza rzecz w życiu, to po prostu przygoda, która daje dużo zabawy, nowe znajomości. Dzięki takim imprezom coraz więcej osób w Elblągu jeździ na rowerze, chodzi na basen, biega – mówi Bogusław Tołwiński, który zaszczepił triathlon na elbląskim gruncie ponad 20 lat temu. - Żyjemy w czasach, w których wszyscy chcą szybciej, wyżej, więcej. Triathlon może wiele dać, ale też może wszystko zabrać, jeśli nie będzie się do treningów podchodzić z głową. Zbyt ciężkie treningi na początku prędzej czy później kończą się kontuzją. Od 24 lat jestem trenerem i zawodnikiem i jestem najlepszym przykładem na to, że można tego uniknąć. Zachęcam wszystkich do aktywności, ale z głową.

Niewykluczone, że Garmin Iron Triathlon na dłuższy czas zawita do Elbląga. Zarówno prezydent jak i organizator zawodów dzisiaj na konferencji prasowej zapewniali, że są zainteresowani dalszą współpracą w kolejnych edycjach. 
     
     Program Garmin Iron Triathlon 
   
  Sobota, 17 czerwca
     15:00 objazd trasy kolarskiej
     16:00 – 20:00 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów, bulwar Zygmunta Augusta) oraz EXPO
     
     Niedziela, 18 czerwca
     08:00 – 10:00 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów, bulwar Zygmunta Augusta)
     08:00 – 16:00 EXPO oraz inne atrakcje
     08:30 – 10:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian
     10:30 start kategorii wiekowej 1-7 lat – bieg na 200 m
     10:40 start kategorii wiekowej 8-11 lat – bieg na 500 m
     10:50 start kategorii wiekowej 12-15 lat – bieg na 1 km
     11:00 ceremonia wręczania nagród dla dzieci (okolice mety)
     11:15 oficjalne otwarcie GARMIN Iron Triathlon (okolice strefy zmian)
     11:20 odprawa techniczna (okolice strefy zmian)
     11:50 start dystans 1/8 IM (indywidualnie i sztafety)
     12:00 start dystans 1/4 IM (indywidualnie i sztafety)
     15:00 – 16:30 wydawanie rowerów ze strefy zmian
     16:00 zamknięcie trasy
     16:00 – 16:30 ceremonia wręczania nagród
     
     Zapisy za zawody

     Uwaga kierowcy! 
Zmiany w organizacji ruchu w niedzielę, 18 czerwca   Trasa zawodów   

  

 
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich zawodów Garmin Iron Triathlon

Tekst. PortEl.pl
Fot. www.irontriathlon.pl