X

Elbląg

20.06.18 Aktualności

Publiczność dopisała na Elbląskiej Strefie Kibica

Około 1800 osób zjawiło się w Elbląskiej Strefie Kibica, by wspierać reprezentację Polski podczas meczu z Senegalem. Kibice do końca wierzyli, że podopiecznym trenera Adama Nawałki uda się doprowadzić do remisu. Ostatecznie Polacy przegrali 1:2, ale elbląscy kibice spisali się na "piątkę".

Lodowisko „Helena” podczas pierwszego meczu biało-czerwonych z Senegalem tętniło życiem. Większośc osób ubranych w biało-czerwone barwy przyszło kibicować podopiecznym Adama Nawałki. Odśpiewany na stojąco Mazurek Dąbrowskiego był tylko wstępem, do emocji jakie miały zagościć w Elbląskiej Strefie Kibica. Tymczasem na stadionie w Moskwie działo się niewiele. Polacy nie potrafili narzucić Senegalczykom swojej koncepcji gry, akcji ofensywnych było jak na lekarstwo, a w oczy raziła nieskuteczność Polaków.

Elbląscy kibice oklaskami nagradzali dobre zagrania Polaków, jęk zawodu było słychać przy niewykorzystanych sytuacjach. W 37. minucie na moment zapadła cisza jak makiem zasiał. Po strzale Gueye piłka odbiła się od Thiago Cionka i było 1:0 dla Senegalu. Jeszcze ciszej zrobiło się w drugiej połowie po tym jak Senagal podwyższył prowadzenie na 2:0. Nadzieję w biało-czerwone serca wlał pod koniec meczu Grzegorz Krychowiak, zdobywając bramkę kontaktową. I mimo, że Polacy do końca atakowali, to podobnie jak w poprzednich mistrzostwach, test inauguracyjny oblali. Zdali go za to elbląscy kibice, ktorzy spisali się na "piątkę".