Elbląg

25.06.12 Aktualności

Przed remontem Atletikonu atleci Meyera z pucharem prezydenta

Kończą się zapowiadane wcześniej przygotowania do remontu obiektu Atletikonu administrowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ale jeszcze  korzystają z niego trenując bokserzy Tygrysa i Kontry oraz ciężarowcy LUKS Meyera. Rozgrywane są również zawody sportowe. W sobotnim, XIV Turnieju Podnoszenia Ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga na pomoście w hali Atletikonu zmierzyły się reprezentacje czterech klubów z Warmii i Mazur – startowało 22 zawodników. Główne trofeum – prezydencki puchar, zdobyli atleci elbląskiego LUKS Meyer w składzie: Dominik Świst (207 kgw dwuboju), Paweł Kulik (250 kg), Norbert Matulka (225 kg) i Julian Falkowski (270 kg). Wyniki zawodników po przeliczeniu w tabeli Sinclaira dały  922,3 pkt. Kolejne miejsca zajęły: Nida Nidzica 785,3 pkt, Siła Bartoszyce 732,7 pkt i LUKS Kurzętnik 656,3 pkt.

Rozegrano także mistrzostwa okręgu. Medale z LUKS Meyera wywalczyli: w kategorii do lat 20 złote – Paweł Kulik (250 kg) i Julian Falkowski (270 kg), srebrny – Rafał Kaczyński (90 kg), brązowy – Dominik Rajkowski (150 kg); w seniorach złoty – Norbert Matulka (225 kg).